Hotovky 2009

23. listopadu 2009 v 12:42 | Michal
Další setkání Enologického kroužku ZF MZLU je již zítra 24. Listopadu od 19. hodiny v posluchárně D 11. A budeme-li mít dobrou vůli, možná se tam i vejdeme. Tématem budou mladá, již hotová vína 2009. Toto téma je třeba blíže upřesnit. Od vinařů se očekávají vína čistá, není však podmínkou, aby to byla vína jiskrná. Není to seminář o filtraci. Očekávám přirozeně rostlá vína ranějších odrůd (muškáty, MT, VČR, Ng, MP, Dorn),ale není to samozřejmě podmínkou.
Ostatním zbývá komerční produkce S-M, oficiálně se označují jako Svatomartinská, ale zřejmě budou z jiného oboru, neboť se mi u značného procenta vzorků zdá, že sadisté je vyrábějí a masochisté pijí. Pokud se najde zástupce mladého vína z ciziny (Beaujolais Nouveau, atd.), bude to jen ku prospěchu.
Předběžnou účast přislíbil i Ing. Marek Babisz z Národního vinařského centra ve Valticích.

Tak zítra s Mojmírem nashledanou u vína
Michal


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miloš.m miloš.m | 25. listopadu 2009 v 10:21 | Reagovat

Tak myslím, že včerejší enolog opět lámal rekordy. 37 vzorků mluví za vše a podle mých odhadů 35-40 lidí taky. Jen mi trochu začínala vadit ta nezvladatelná atmosféra. Myslím že v závěru už se téměř až na pár výjimek nedalo o nějaké debatě o víně mluvit. Taky je škoda, že než přišly na řadu růžovky, tak byly celkem teplé a to jim rozhodně nepomohlo. Jinak všem připomínám, že mladá vína v genobance budou 8. prosince v 18:00, pochopte prosím tu šestou hodinu, ale lze předpokládat, že se sejde ještě větší množství vzorků. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama